Jau ne vieną dieną tai yra tikriausiai labiausiai aptarinėjama tema, aš dar tiek komentarų gal po jokia kita tema nesu mačiusi. O kas juose dedasi, prašom, pažiūrėkit patys.
„Kaip taip galima?“
Sunku suvokti, kiek daug yra besipiktinančių tokiu sprendimu, kad Lietuvoje dirbanti lietuvė gydytoja nekonsultuos pacientų rusų kalba. Ir visi piestu stojasi, kad čia diskriminacija, kaip taip galima? O kas čia negerai?
Atsiprašau, o kokioje šalyje jūs randatės? Paskutinį kartą, kai tikrinau, tai Lietuvoje, ne kažkur kitur, kur valstybinė kalba yra lietuvių. Tai, prašom, būkit mieli ir, jei jau gyvenat čia, mokėkit mūsų kalbą.
Aš suprantu, kad lietuvių kalba yra sudėtinga, ją išmokti nėra paprasta, bet patikėkit, kiek žinau ne vieną dešimtmetį Lietuvoje gyvenančių rusakalbių, kurie net nesiruošia mokytis lietuviškai arba moka, bet nekalba lietuviškai nežinia kodėl.
Bet kokiu atveju, pasakyti „laba diena“, ištarti „skauda“ ir bent pirštu parodyti, kur skauda, manau, įmanoma ir nėra ko piktintis, kad Lietuvoje jums reikia kalbėti lietuviškai.
Nuvykit bet kokioj kitoj šaly pas gydytoją – niekas nesitaikys prie jums tinkamos kalbos, kalbės ta, kuria kalbama toj šaly. Absurdas būtų tikėtis, kad visur su jumis kalbės tokia kalba, kokia jums patogu, kai būsite svetur.
Dabar tiesiog liejasi neapykanta tai pranešusiai gydytojai, bet nesuprantu, ko čia visi putojatės ir piktinatės. Žmogus turi vertybinį stuburą ir tiesiog garsiai ištransliavo tai, ko kiti to nedrįstų pasakyti. Akis bado tie absurdiški komentarai, kad tai elgtis negalima – man atrodo, viskas čia proto ir normos ribose, esame Lietuvoje, galų gale.
Autorė: skaitytoja Vilma
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!